HAKKIMIZDA

Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Mezunlar Derneği, okulun mezunları ve öğrencileri arasında iletişim ağı kurup çeşitli faaliyetlerle üyelerinin sosyal, mesleki, kültürel ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmak amacıyla 2019 yılında kurulmuştur.

ANTALYA YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ

Okulumuz 1997 yılında Antalya merkezde bulunan Kaleiçi mevkiinde eğitim öğretime başlamış olup 2003 yılında Döşemealtı İlçesi Yeşilbayır Mahallesi’ndeki yeni binasında eğitim faaliyetine devam etmektedir. Antalya’nın ilk ve en başarılı fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır.Deneyimli kadrosu ve yeterli donanımıyla bu başarıyı sürdürme azmi içerisindedir.

Okulumuz Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen öğrencilere fen alanları eğitimine dayalı dört yıllık yatılı ve karma eğitim vermektedir. Okul arazisi oldukça geniş olup yeşillikler ve spor alanlarıyla kaplıdır. Öğrenciler şehir kirliliği ve gürültüsünden uzakta rahat bir ortamda eğitim görürler.

Okulumuzun kuruluş amacı; zeka düzeyleri ile matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek, öğrencileri araştırmaya yöneltmek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamak, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak yabancı dili öğrenmelerini sağlamaktır.

 • Lise
  Kaleicinde Kuruldu
  1998
 • Lise Yesilbayira
  Tasindi
  2000
 • Ilk Ogrenciler
  Mezun oldu
  2004
 • Mezunlar Dernegi
  Kuruldu
  2019
 • Mezunlar Dernegi
  Websitesi
  2020